טיול קרוואנים בשלבים

טיול בקרוואן נתפס בראשם של רבים כטיול מחוף לחוף בארצות הברית או מעיר מרכזית אחת לשניה באוסטרליה וכדומה. בעוד שבחוץ לארץ אכן מדובר על הצורך לגמוע מרחקים רבים מדי יום, כאן בישראל הכל קרוב יחסית ואין צורך למהר או להיות בלחץ בנסיעה ממקום למקום במסלול החופשה שבחרתם.

חופשה בישראל עם קרוואן במסגרת זוגית ובטח כזו שהיא משפחתית וכוללת ילדים קטנים חסרי סבלנות, מחייבת לתכנן עצירות לאורך מסלול הנסיעה עם הקרוואן מיעד אחד לשני. בין אם מדובר בטיול קרוואנים למטרת פעילויות כלשהן כמו הליכה במסלולי הליכה, רכיבה על אופניים בשטחים פתוחים או הרריים או שמא הגעה לנקודות לשם חופשה, חשוב לתכנן מראש את העצירות בדרך ולנסוע בקרוואן בשלבים עד שמגיעים ליעד הנסיעה של אותו היום.

לדוגמא: נסיעה בקרוואן ממרכז הארץ  לים המלח היא לרוב בהיקף של שעתיים שלוש ועל כן רצוי לעצור בדרך, על פי תוואי הנסיעה שלכם, אפשר בקניון כלשהו, אפשר במסעדת דרכים או ביעד כלשהו לאורך הדרך שיאפשר שתיית קפה ותמונות סלפי על רקע הנופים המדבריים.

דוגמא שניה: נסיעה בקרוואן מהמרכז צפונה אל רמת הגולן יכולה לכלול עצירות בזכרון יעקב, בחיפה, בעכו וכדומה ולהינות בכל מקום משעה של עצירה או כמה שועת של מיצוי המקום ולהמשיך הלאה.

כאשר מתכננים חופשה בקרוואן כאשר ישנו יעד אחד מוגדר (אגם החולה…) או מספר יעדים שכאלו (ירושלים וים המלח…) יש לתכנן מראש גם את ימי ושעות הנסיעה והעצירות ולהתאים אותן לתנועה העתידה בכבישים. חשוב לנסות ולהימנע מלנסוע בשעות העומס או לשלב חניה בשעות המיועדות להית עמוסות ומעייפות בנסיעה.

להשכרת קרוואן בכנרת ולמקומות נוספים בארץ, חייגו: 052-7540730, 053-4280530